Berkat nám pomáha byť ľuďmi s otvoreným srdcom. Venujte nám pár minút, aby sme sa predstavili: sprievodca projektom
background

Pridajte sa k nám na Facebooku

HOME - BERKAT, občianske združenie
efektívna a adresná pomoc - Afganistan, Maroko, Slovensko
Chcem pomôcť

Číslo účtu BERKAT POMÁHA:

SK1783300000002000175774

Darovať teraz online - darujme.sk Výzva na portály ĽudiaĽuďom

Ako sme pomohli Berkatovce v Agouti

Výborná správa: škola v Khode má zavedenú elektrinu

Vďaka našej spoločnej dlhodobej podpore má „nejaká“ škola uprostred pohoria Atlas 4000 kilometrov ďaleko od minulého roka zrekonštruované toalety a najnovšie aj zavedenú elektrinu.

Vedeli ste, že...?

100% vášho daru pomáha

100% vášho daru pomáha

sprievodca projektom
Legenda o Berkate Začalo to Adžamalom Berkat na Slovensku Hlavné ciele a zásady Afganistan Rohovková slepota Komu pomáhame Len jedno oko Ako sme pomohli Ako pomôcť
Novinky

Hluchý Mohamed prestal chodiť do školy

UČITEĽ AZIZ, AGOUTI  •  12. máj 2014
Hluchý Mohamed prestal chodiť do školy
Z Maroka k nám prišla nepríjemná správa: hluchý Mohamed, ktorého štúdium sme podporovali, prestal chodiť do školy. Dôvodom bola jeho vlastná žiadosť, keďže často nerozumel učivu, ktoré bolo prezentované pre zdravých žiakov.
Teoretickou možnosťou pokračovania v Mohamedovom štúdiu by bola špecializovaná škola pre hendikepovaných, ale tá nie je tak jednoducho dostupná (a bola by asi aj o dosť drahšia), nakoľko sa nachádza až vo vzdialenom krajskom meste. Takisto bola už dávnejšie konzultovaná s lekármi možnosť operácie, ale bez konkrétneho výsledku.
Pomoc hluchému Mohamedovi teda bude zatiaľ prerušená. V štúdiu naďalej pokračujú štyri dievčatá a druhý Mohamed, nedávno mali skúšky. Ospravedlňujeme sa za takýto vývoj - vyskúšali sme dosiahnuť zmenu, ale navštevovanie bežnej školy sa ukázalo ako neudržateľné.

Štúdium pre Fatimu, Karimu, Naimu a Saru pokračuje