Berkat nám pomáha byť ľuďmi s otvoreným srdcom. Venujte nám pár minút, aby sme sa predstavili: sprievodca projektom
background

Pridajte sa k nám na Facebooku

HOME - BERKAT, občianske združenie
efektívna a adresná pomoc - Afganistan, Maroko, Slovensko
Chcem pomôcť

Číslo účtu BERKAT POMÁHA:

SK1783300000002000175774

Darovať teraz online - darujme.sk Výzva na portály ĽudiaĽuďom

Ako sme pomohli Berkatovce v Agouti

Výborná správa: škola v Khode má zavedenú elektrinu

Vďaka našej spoločnej dlhodobej podpore má „nejaká“ škola uprostred pohoria Atlas 4000 kilometrov ďaleko od minulého roka zrekonštruované toalety a najnovšie aj zavedenú elektrinu.

Vedeli ste, že...?

100% vášho daru pomáha

100% vášho daru pomáha

sprievodca projektom
Legenda o Berkate Začalo to Adžamalom Berkat na Slovensku Hlavné ciele a zásady Afganistan Rohovková slepota Komu pomáhame Len jedno oko Ako sme pomohli Ako pomôcť
Novinky

Školné a oblečenie pre Mohamedov zaplatené

UČITEĽ AZIZ, AGOUTI  •  27. január 2013

Učiteľ Aziz zrealizoval pomoc pre dvoch chalpcov, zhodou okolností Mohamedov - hluchého Mohameda a Mohameda, bratranca Fatimy. Vďaka finančnej podpore 156,33 € môžu pokračovať v štúdiu na "college" (druhom stupni základnej školy).

Školné 70 € resp. 50 € zahŕňa aj ubytovanie na internáte a stravu do konca tohto školského roka. Zo zvyšných peňazí Aziz kúpil oblečenie, ktoré bolo nakoniec potrebnejšie ako topánky, kúpu ktorých sme avizovali. Kedže dedina Agouti je vysoko v horách, môže tam byť poriadna zima... Nasledujúci školský rok samozrejme budeme pokračovať v podpore štúdia: pre Mohamedov by sme radi vyzbierali celú sumu školného, t.j. 140 € pre každého.

Školné a oblečenie pre Mohamedov zaplatené
Školné a oblečenie pre Mohamedov zaplatené
Školné a oblečenie pre Mohamedov zaplatené
Školné a oblečenie pre Mohamedov zaplatené


Príbehy Mohamedov:
Školné a oblečenie pre Mohamedov zaplatené
Hluchý Mohamed (15 rokov) chodí na college, ktoré je vzdialené od Agouti tri hodiny peši, ale jeho rodičia nemajú peniaze na zaplatenie internátu. Tak pracuje v kaviarni a za túto prácu u jej majiteľov prespáva. Občas dostane aj niečo na jedenie navyše. Medzi spolužiakmi je napriek svojmu hendikepu obľúbený. Učiteľ Aziz aj riaditeľ college ho radia medzi tých šikovnejších žiakov. Rodičia ho však nechcú poslať do školy pre hluché deti vo Quarzazate (mesto vzdialené asi 50 km) ani v prípade, že by sa na to našli prostriedky. Mohamed má mladšieho brata Usufa, ktorý je tiež hluchý.

Školné a oblečenie pre Mohamedov zaplatené
16-ročný Mohamed (na snímke drží jeho fotku otec) je bratranec „našej“ Fatimy, excelujúcej študentky, ktorú už podporujeme. Mohamed je najmladší syn z veľkej rodiny, jeho súrodenci už nebývajú s rodinou v Agouti. Pre jeho starnúcich rodičov je internát priveľká finančná záťaž a musel by so školou skončiť. Do ukončenia štúdia mu pritom zostáva už len tento a ďalší ročník. Dokončením štúdia by sa zvýšili jeho šance nájsť si lepšiu prácu.