Adžamal a transplantácie očných rohoviek v Afganistane? Takto BERKAT pred rokmi začal: sprievodca projektom
background

Pridajte sa k nám na Facebooku

HOME - BERKAT, občianske združenie
efektívna a adresná pomoc - Afganistan, Maroko, Slovensko
Chcem pomôcť

ĽUĎOM UKRAJINY


Symbolické adopcie


Zázračné bábiky


Charitatívna reklama


2% z dane


Berkaťácka rodinka


Darček, ktorý pomôže


Berkat knižnica


PODPORIŤ TU A TERAZ


Chcem pomôcť

Pomoc ľuďom Ukrajiny:
100% vášho daru pomože!

Číslo účtu Berkat pomáha:

SK17 8330 0000 0020 0017 5774

Výzva na Donio.sk

Ako sme pomohli Generátory - elektrocentrály na Ukrajinu

Na Ukrajinu sme dodali minulý rok 31 generátorov

Bombardovanie kľúčových energetických bodov ruskými vojskami spôsobilo na Ukrajine nedostatok elektrickej energie, dôsledkom čoho sú plánované aj neplánované výpadky v sieti. A tak ani v oblastiach, kde boje síce neprebiehajú, ľudia nemôžu žiť ako-tak normálny život. Viac ako problematické je fungovanie nemocníc, škôl ale aj bežných domácností. Preto pomáhame výkonnými generátormi - elektrocentrálami škole, detskému domovu a takisto aj viacerým jednotkám vojakov, ktorí bojujú aj za našu slobodu.

Adopcie v Agouti

Ponúkame vám symbolické adopcie ako spôsob podpory komunity v dedinke Agouti, ktorá z dlhodobého hľadiska skvalitní ich život. Zároveň však nie sú pasívnymi príjemcami pomoci, skôr sa zväčšujú možnosti ich samých zlepšiť svoju situáciu.

Dlhodobá podpora študentky Fatimy: fotky 2011-2016

Berkatovce od roku 2011

Štúdium na „college“ za 150 € na školský rok

Školstvo v Maroku je síce bezplatné, ale rodiny v Agouti nemajú prostriedky na to, aby financovali bývanie detí na internáte a všetky pomôcky, keďže college - pokračovanie 6-ročnej základnej školy - sa nachádza v susednom údolí. College trvá štyri roky a je ukončené s Certificat d'Enseignement Secondaire. Základnými predmetmi sú islam, matematika, francúzština a informatika.
Popri štyroch dievčatách sme sa z dávnejšej výpravy do Maroka vrátili aj s príbehom chlapca Mohameda. Štúdium podporujeme od školského roku 2012/2013 a v pomoci pokračujeme. Suma 150 € na školský rok zahŕňa 110 € na internát a stravu a 40 € na oblečenie a pomôcky.

Dedinka Agouti v Maroku, ktorej pomáhame

Štúdium pre Fatimu

Štúdium pre Fatimu
Fatima má 15 rokov a v domácnosti býva spolu s 12 členmi rodiny, vrátane uja, ktorý sa stará o jej rodičov, ktorí sú už starí. Má štyroch starších súrodencov. Jej otec pracoval ako robotník.

Štúdium pre Karimu

Štúdium pre Karimu
Karima má 17 rokov. Žije vo veľmi chudobnej rodine, jej otec je už 12 rokov paralyzovaný. Matka a staršie sestry pracujú na poli, kde pestujú jedlo. Jej najstarší brat pracuje v dedine. Karimin sen je byť lekárkou, aby mohla pomôcť svojmu otcovi.

Štúdium pre Naimu

Štúdium pre Naimu
Naima má 14 rokov. Má sestru Hasnu. Jej otec zomrel pri hĺbení studne. Ovdovelá matka sa musela nasťahovať k svojmu bratovi. Jej snom je bývať vo vlastnom spolu so svojimi dcérami.

Štúdium pre Saru

Štúdium pre Saru
Sara má 16 rokov. Jej otec pracuje ako strážnik za veľmi nízku mzdu v meste ďaleko od Agouti. Sara má tri sestry a piatich bratov.

Štúdium pre Mohameda

Štúdium pre Mohameda
Mohamed je bratranec Fatimy. Takisto je najmladší zo súrodencov, ktorí už s rodinou nebývajú a žijú v iných mestách. Starnúci rodičia už nemajú ako zarobiť peniaze na zaplatenie internátu, ich sily stačia len na obhospodarovanie majetku.

Chcem pomôcť Ponúkame vám možnosť výberu účelu symbolickej adopcie. Prispieť môžete ľubovoľnou sumou.

Podporte štúdium na "college" TU a TERAZ

Pozrite si aj darčeky, ktoré potešia a pomôžu

Chcem pomôcť

Celá suma vášho daru ide priamo na pomoc v Agouti!

Pridajte sa k nám na Facebooku
© 2011-2024 Berkat Slovensko, o.z. Úvod Home O nás Kontakt Jeden svet v Prievidzi Facebook YouTube Berkat.cz

Dlhodobá pomoc ľuďom Ukrajiny     Podporiť tu a teraz online cez výzvy na Donio.sk

Ďakujeme, že sme súčasťou projektu Dobré skutky vytvárajú hrdinov     Hosting od Domains.sk


Ďakujeme za podporu formou charitatívnej reklamy:
ISSO Prievidza GOGAME.SK - Predajca herných produktov značiek Acer, Asus a MSIPREDATORSHOP.sk - Autorizovaný predajca a Gold Partner značky ACER na Slovensku.ROGSHOP.sk - Autorizovaný predajca a Gold Partner značky ASUS na Slovensku.