Adžamal a transplantácie očných rohoviek v Afganistane? Takto BERKAT pred rokmi začal: sprievodca projektom
background

Pridajte sa k nám na Facebooku

HOME - BERKAT, občianske združenie
efektívna a adresná pomoc - Afganistan, Maroko, Slovensko
sprievodca projektom
Legenda o Berkate Začalo to Adžamalom Berkat na Slovensku Hlavné ciele a zásady Afganistan Rohovková slepota Komu pomáhame Len jedno oko Ako sme pomohli Ako pomôcť
Berkat na Slovensku

Sme spolok dobrovoľníkov v tom pravom slova zmysle. Združili sme sa, aby sme kontrolovaní vlastným svedomím a pocitmi, hľadali v ľuďoch a v sebe to lepšie, čo v nás je.
Berkat na Slovensku
V prvom rade treba povedať, že myšlienky, ktoré prináša Berkat v Čechách nás zaujali. Je to združenie dobrovoľníčok, ktoré sa popri normálnej práci vo voľnom čase venujú pomoci. Najmä v Afganistane, kde dlhodobo pôsobila Petra Procházková, ale teraz sa rozbieha aj pomoc do chudobných častí Maroka. Presne v duchu hesla:
Berkat pomáha nám, Európanom, byť ľuďmi s otvoreným srdcom.

Naša spolupráca začala tak, že projekt Adžamal bol hlavnou zbierkou festivalu Jeden svet 2011 v Prievidzi. Na účet Berkatu sme vložili po prepočte a zaokrúhlení 75 000 Kč, čo je úžasný výsledok! V novodobej histórii zbierky to bolo najviac jednorázovo vyzbieraných peňazí.
Za všetky možné, aspoň dva citáty z úst spoluzakladateľky Berkatu a novinárky Petry Procházkovej o zmysle pomoci: „... zhromažďovať prostriedky na to, aby sme sa o ne mohli podeliť s tými, ktorí ich potrebujú oveľa viac ako my." A druhý voľne sformulovaný: „videla som mnoho utrpenia vo svete, aby ma to nechalo ľahostajným a nepustila sa do pomoci druhým".

Nasleduje

Hlavné ciele a zásady


© 2011-2024 Berkat Slovensko, o.z. Úvod Home O nás Kontakt Jeden svet v Prievidzi Facebook YouTube Berkat.cz

Dlhodobá pomoc ľuďom Ukrajiny     Podporiť tu a teraz online cez výzvy na Donio.sk

Ďakujeme, že sme súčasťou projektu Dobré skutky vytvárajú hrdinov     Hosting od Domains.sk


Ďakujeme za podporu formou charitatívnej reklamy:
ISSO Prievidza GOGAME.SK - Predajca herných produktov značiek Acer, Asus a MSIPREDATORSHOP.sk - Autorizovaný predajca a Gold Partner značky ACER na Slovensku.ROGSHOP.sk - Autorizovaný predajca a Gold Partner značky ASUS na Slovensku.