Adžamal a transplantácie očných rohoviek v Afganistane? Takto BERKAT pred rokmi začal: sprievodca projektom
background

Pridajte sa k nám na Facebooku

HOME - BERKAT, občianske združenie
efektívna a adresná pomoc - Afganistan, Maroko, Slovensko
sprievodca projektom
Legenda o Berkate Začalo to Adžamalom Berkat na Slovensku Hlavné ciele a zásady Afganistan Rohovková slepota Komu pomáhame Len jedno oko Ako sme pomohli Ako pomôcť
Rohovková slepota

Rohovková obojstranná slepota je v Afganistane kvôli otrasným hygienickým podmienkam, neuveriteľnej chudobe a nedostatočnej lekárskej starostlivosti jedným z najčastejších vážnych onemocnení očí. Prakticky to znamená úplné vyradenie zo života.
Najviac postihnutou skupinou sú deti, ktoré kvôli tomu nemôžu chodiť do školy, sú celkom odkázané na starostlivosť príbuzných, v dospelosti si nemôžu nájsť zamestnanie a uplatnenie. Stávajú sa tak doživotne závislé na svojom okolí. Ich situáciu pomáha zlepšiť projekt Adžamal, ktorý je zameraný na nákup a transplantácie rohoviek.
Rohovková slepota
Transplantácie rohoviek sa realizujú na očnej klinike Nur - Svetlo, ktorú zriadil kedysi Berkat v Čechách vďaka podpore partnerov.
Zásadným aspektom je doprava rohoviek do Afganistanu. Rohovky totiž majú svoju dobu expirácie, nie je možné ich skladovať a musia sa prepraviť rýchlo. Problematický je aj ich samotný nákup, kedže legislatíva u nás nie je transplantáciám naklonená. Zabezpečenie celého procesu vždy vyžaduje enormné úsilie od dobrovoľníčok z Berkatu v Čechách, ktoré, je ako sami hovoria, riadny nápor na nervy.

Nasleduje

Komu pomáhame


© 2011-2024 Berkat Slovensko, o.z. Úvod Home O nás Kontakt Jeden svet v Prievidzi Facebook YouTube Berkat.cz

Dlhodobá pomoc ľuďom Ukrajiny     Podporiť tu a teraz online cez výzvy na Donio.sk

Ďakujeme, že sme súčasťou projektu Dobré skutky vytvárajú hrdinov     Hosting od Domains.sk


Ďakujeme za podporu formou charitatívnej reklamy:
ISSO Prievidza GOGAME.SK - Predajca herných produktov značiek Acer, Asus a MSIPREDATORSHOP.sk - Autorizovaný predajca a Gold Partner značky ACER na Slovensku.ROGSHOP.sk - Autorizovaný predajca a Gold Partner značky ASUS na Slovensku.