Berkat nám pomáha byť ľuďmi s otvoreným srdcom. Venujte nám pár minút, aby sme sa predstavili: sprievodca projektom
background

Pridajte sa k nám na Facebooku

HOME - BERKAT, občianske združenie
efektívna a adresná pomoc - Afganistan, Maroko, Slovensko
Chcem pomôcť

Číslo účtu BERKAT POMÁHA:

SK1783300000002000175774

Darovať teraz online - darujme.sk Výzva na portály ĽudiaĽuďom

Ako sme pomohli Berkatovce v Agouti

Výborná správa: škola v Khode má zavedenú elektrinu

Vďaka našej spoločnej dlhodobej podpore má „nejaká“ škola uprostred pohoria Atlas 4000 kilometrov ďaleko od minulého roka zrekonštruované toalety a najnovšie aj zavedenú elektrinu.

Vedeli ste, že...?

100% vášho daru pomáha

100% vášho daru pomáha

sprievodca projektom
Legenda o Berkate Začalo to Adžamalom Berkat na Slovensku Hlavné ciele a zásady Afganistan Rohovková slepota Komu pomáhame Len jedno oko Ako sme pomohli Ako pomôcť
Novinky

Štúdium pre Fatimu, Karimu, Naimu a Saru

BERKAT.SK  •  22. júl 2012

Vďaka podpore Berkatu budú štyri marocké dievčatá od septembra študovať na 'college' (strednej škole) v susednom údolí. Zamerali sme sa na konkrétnu pomoc ich rodinám, pričom ročné náklady na štúdium sú 150 € resp. 1500 marockých dirhamov. Na fotkách učiteľa Aziza nižšie nájdete aj rodičov Fatimy, Karimy, Naimi a Sari.

Štúdium dievčat z marockej dedinky Agouti je financované z verejnej zbierky Berkat pomáha. Ďakujeme za vašu dôveru a podporu!


Štúdium pre Fatimu

Štúdium pre Fatimu
Fatima má 12 rokov a v domácnosti býva spolu s 12 členmi rodiny, vrátane uja, ktorý sa stará o jej rodičov, ktorí sú už starí. Má štyroch súrodencov. Jej otec pracoval ako robotník.

Štúdium pre Farimu, Karimu, Naimu a Saru
Štúdium pre Karimu

Štúdium pre Karimu
Karima má 14 rokov. Žije vo veľmi chudobnej rodine, jej otec je už 12 rokov paralyzovaný. Matka a staršie sestry pracujú na poli, kde si pestujú jedlo. Jej najstarší brat pracuje v dedine. Karimin sen je byť lekárkou, aby mohla pomôcť svojmu otcovi.

Štúdium pre Farimu, Karimu, Naimu a Saru
Štúdium pre Naimu

Štúdium pre Naimu
Naima má 11 rokov. Má sestru Hasnu. Stratila otca, ktorý zomrel pri stavaní studne. Jej matka je vdova. Bývajú s jej bratmi vo veľmi ťažkej situácii.

Štúdium pre Farimu, Karimu, Naimu a Saru
Štúdium pre Saru

Štúdium pre Saru
Sara má 13 rokov. Jej otec pracuje ako strážnik za veľmi nízku mzdu v meste ďaleko od Agouti. Sara má tri sestry a piatich bratov.

Štúdium pre Farimu, Karimu, Naimu a Saru