Berkat nám pomáha byť ľuďmi s otvoreným srdcom. Venujte nám pár minút, aby sme sa predstavili: sprievodca projektom
background

Pridajte sa k nám na Facebooku

HOME - BERKAT, občianske združenie
efektívna a adresná pomoc - Afganistan, Maroko, Slovensko
Chcem pomôcť

Číslo účtu BERKAT POMÁHA:

SK1783300000002000175774

Darovať teraz online - darujme.sk Výzva na portály ĽudiaĽuďom

Ako sme pomohli Berkatovce v Agouti

Výborná správa: škola v Khode má zavedenú elektrinu

Vďaka našej spoločnej dlhodobej podpore má „nejaká“ škola uprostred pohoria Atlas 4000 kilometrov ďaleko od minulého roka zrekonštruované toalety a najnovšie aj zavedenú elektrinu.

Vedeli ste, že...?

100% vášho daru pomáha

100% vášho daru pomáha

sprievodca projektom
Legenda o Berkate Začalo to Adžamalom Berkat na Slovensku Hlavné ciele a zásady Afganistan Rohovková slepota Komu pomáhame Len jedno oko Ako sme pomohli Ako pomôcť
Novinky

Šesť úspešných operácií rohoviek v Kábule

BERKAT.SK  •  11. marec 2012

V rámci projektu Adžamal - pomoci nevidiacim v Afganistane - sa v uplynulých týždňoch podarilo realizovať šesť úspešných operácií očných rohoviek pacientom v Afganistane. Tieto boli realizované českým Berkatom v spolupráci s Očnou tkanivovou bankou fakultnej nemocnice Vinohrady a Armádou ČR.

Tri rohovky boli dopravené na kábulskú kliniku Nur 16. januára a odoperovaní boli Zarifa, Rahmat a Sherin. Ďalšie tri operácie boli realizované na prelome februára a marca, pričom zoperovaní boli Hanifa, Aziz a Abdul. Príbehy jednotlivých pacientov si môžete prečítať medzi tými, ktorým sme pomohli. Na nadchádzajúcom festivale Jeden svet v Prievidzi by sme radi vyzbierali prostriedky na operácie ďalších čakajúcich pacientov.

Nasleduje niekoľko fotiek z operácií, ktoré nám poslal miestny lekár Wahid, s ktorým Berkat dlhodobo spolupracuje.

novinky
novinky
novinky
novinky
novinky
novinky
novinky
novinky
novinky

Príbehy operovaných pacientov

Safi

Safi
Safi má 12 rokov, pochádza z Kábulu. Študuje v šiestej triede, ale má problémy s čítaním a písaním. Safi má štyri sestry a šesť bratov. Jeho rodina je v zlej ekonomickej situácii. Rád by pokračoval v štúdiu a stal sa doktorom.
Rohovka zakúpená: v auguste 2012 v Prahe
Operácia podstúpená: v auguste 2012 v Kábule

Zahra

Zahra
Zahra má 17 rokov a býva v Kábule. Jej otec je šofér a matka sa stará o domácnosť, v ktorej bývajú ešte dve sestry a traja bratia. Kvôli jej problémom s očami je nezamestnaná. Vo svojom živote by chcela mať možnosť byť aktívnou.
Rohovka zakúpená: v auguste 2012 v Prahe
Operácia podstúpená: v auguste 2012 v Kábule

Hena

Hena
12-ročná Hena býva v Kábule. Má štyri sestry a jedného brata. Hena študuje v škole pre nevidiach, ale chcela by opäť vidieť, aby získala lepšie vzdelanie.
Rohovka zakúpená: v júni 2012 v Prahe
Operácia podstúpená: v júni 2012 v Kábule

Hamid

Hamid
Hamid chodí do tretej triedy, ale kvôli problémom s očami má v škole problémy. Hamida a jeho šiestich súrodencov živí otec - sú však vo veľmi zlej ekonomickej situácii.
Rohovka zakúpená: v máji 2012 v Prahe
Operácia podstúpená: v máji 2012 v Kábule

Zarifa

Zarifa
Zarifa má osemnásť rokov a je nezamestnaná kvôli jej problémom s očami (keratoconus). Takisto nemôže chodiť do školy... Býva s rodinou a má štyroch bratov a dve sestry. Jej otec má obchodík na opravu bicyklov.
Rohovka zakúpená: v januári 2012 v Prahe
Operácia podstúpená: v januári 2012 v Kábule

Rahmat

Rahmat
Rahmat má 18 rokov a býva v Kábule. Jeho otec je už starý a nezamestnaný. Spolu s bratom sú zodpovední za rodinu, vlastnia malý obchodík. Majú ešte ďalšie tri sestry a dvoch bratov. Rahmat dobre nevidí a rád by pokračoval v štúdiu.
Rohovka zakúpená: v januári 2012 v Prahe
Operácia podstúpená: v januári 2012 v Kábule