Adžamal a transplantácie očných rohoviek v Afganistane? Takto BERKAT pred rokmi začal: sprievodca projektom
background

Pridajte sa k nám na Facebooku

HOME - BERKAT, občianske združenie
efektívna a adresná pomoc - Afganistan, Maroko, Slovensko
Komu pomáhame

ĽUĎOM UKRAJINY


Dedinka Agouti v Maroku


   Ako sme pomohli


Konkrétna pomoc "inde"


Ženská svojpomocná skupina v Afganistane


Nevidiaci v Afganistane


   Komu sme pomohli


PODPORIŤ TU A TERAZ


Chcem pomôcť

Pomoc ľuďom Ukrajiny:
100% vášho daru pomože!

Číslo účtu Berkat pomáha:

SK17 8330 0000 0020 0017 5774

Výzva na Donio.sk

Ako sme pomohli Generátory - elektrocentrály na Ukrajinu

Na Ukrajinu sme dodali minulý rok 31 generátorov

Bombardovanie kľúčových energetických bodov ruskými vojskami spôsobilo na Ukrajine nedostatok elektrickej energie, dôsledkom čoho sú plánované aj neplánované výpadky v sieti. A tak ani v oblastiach, kde boje síce neprebiehajú, ľudia nemôžu žiť ako-tak normálny život. Viac ako problematické je fungovanie nemocníc, škôl ale aj bežných domácností. Preto pomáhame výkonnými generátormi - elektrocentrálami škole, detskému domovu a takisto aj viacerým jednotkám vojakov, ktorí bojujú aj za našu slobodu.

Nevidiaci v Afganistane

Novinka: čakajúci pacienti na transplantáciu rohovky

 

Článok amerického novinára o doktorovi Wahidovi

 

Transplantácie sú pozastavené: doktor Wahid emigroval

V rámci projektu Adžamal (sprievodca projektom) zbierame finančné prostriedky na zakúpenie rohoviek a ich transplantáciu konkrétnym nevidiacim ľuďom v Afganistane. Samotná operácia na naše európske pomery nie je náročná a celé to stojí „len“ necelých 1000 €. Predstavme si, že za tú sumu môže niekto vidieť!

Pocukrovanie: Aby mali zázračné bábiky sladký život
Pričítajte si: Rozhovor s doktorom Wahidom
Pozrite si: Video o zázračných bábikách

Výzva na darcovskom portáli Ľudia ľuďom

Zázračné bábiky na hand-made portáli SaSheNevidiaci v Afganistane
Rohovková slepota je v Afganistane kvôli otrasným hygienickým podmienkam, neuveriteľnej chudobe a nedostatočnej lekárskej starostlivosti jedným z najčastejších vážnych onemocnení očí. Prakticky to znamená úplné vyradenie zo života. Najviac postihnutou skupinou sú deti, ktoré kvôli tomu nemôžu chodiť do školy. Takto sú celkom odkázané na starostlivosť príbuzných, v dospelosti si nemôžu nájsť uplatnenie. Stávajú sa tak doživotne závislé na svojom okolí...
Nevidiaci v Afganistane
Transplantácie rohoviek sa realizujú na očnej klinike Nur - Svetlo, ktorú zriadil na začiatku český Berkat, vrátane kompletného vybavenia a zaškolenia miestnych lekárov v rámci veľkého grantu. Spolupracujeme s lekárom Wahidom, ktorý vyhľadá a vyšetrí vhodných pacientov na transplantácie. Pošle nám získané informácie a príbehy príjemcov pomoci. Jedná sa chudobných pacientov, často deti, ktorí by si operáciu nemohli nikdy dovoliť zaplatiť...

Doktor Wahid pôsobí na novej klinike


Nevidiaci v Afganistane
Doktor Wahid (na fotke) je zodpovedný za výber pacientov a zabezpečuje, aby sa dostavili na operáciu. Takisto na letisku vyzdvihuje zaslané rohovky určené na transplantáciu. Pri operácii mu pomáhajú Dr. Yosuf a Dr. Nazia.

Komu sme pomohli?

 

Komu chceme pomôcť?
Výrobu bábik vymyslela a realizuje naša kamarátka Jana Vavřincová z českého Berkatu, ktorá celý proces charakterizuje takto:

Bábiky sú ručnou prácou, je za nimi mnoho hodín a dní láskyplnej práce. Všetky náklady na výrobu hradia tí, čo ich vyrábajú. Bábiky boli často nevydarené, potom prešívané, ale všetky mali jedinečnú dušu. Tú majú aj dnes, aj keď sú oveľa krajšie a ja ich už toľko nešiem - šiju ich za mňa iní dobrí ľudia. Všetky bábiky čakajú na svoj domov. Sú prenášané z akcie na akciu, niektoré sa stále vracajú a nie a nie nájsť svoju novú rodinu...

Jana Vavřincová

Chcem pomôcť

Celá suma vášho daru ide priamo na nákup rohoviek!

Pridajte sa k nám na Facebooku
© 2011-2024 Berkat Slovensko, o.z. Úvod Home O nás Kontakt Jeden svet v Prievidzi Facebook YouTube Berkat.cz

Dlhodobá pomoc ľuďom Ukrajiny     Podporiť tu a teraz online cez výzvy na Donio.sk

Ďakujeme, že sme súčasťou projektu Dobré skutky vytvárajú hrdinov     Hosting od Domains.sk


Ďakujeme za podporu formou charitatívnej reklamy:
ISSO Prievidza GOGAME.SK - Predajca herných produktov značiek Acer, Asus a MSIPREDATORSHOP.sk - Autorizovaný predajca a Gold Partner značky ACER na Slovensku.ROGSHOP.sk - Autorizovaný predajca a Gold Partner značky ASUS na Slovensku.