Berkat nám pomáha byť ľuďmi s otvoreným srdcom. Venujte nám pár minút, aby sme sa predstavili: sprievodca projektom
background

Pridajte sa k nám na Facebooku

HOME - BERKAT, občianske združenie
efektívna a adresná pomoc - Afganistan, Maroko, Slovensko
Chcem pomôcť

Číslo účtu BERKAT POMÁHA:

SK1783300000002000175774

Darovať teraz online - darujme.sk Výzva na portály ĽudiaĽuďom

Ako sme pomohli Berkatovce v Agouti

Výborná správa: škola v Khode má zavedenú elektrinu

Vďaka našej spoločnej dlhodobej podpore má „nejaká“ škola uprostred pohoria Atlas 4000 kilometrov ďaleko od minulého roka zrekonštruované toalety a najnovšie aj zavedenú elektrinu.

Vedeli ste, že...?

100% vášho daru pomáha

100% vášho daru pomáha

sprievodca projektom
Legenda o Berkate Začalo to Adžamalom Berkat na Slovensku Hlavné ciele a zásady Afganistan Rohovková slepota Komu pomáhame Len jedno oko Ako sme pomohli Ako pomôcť
Novinky

Čakajúci pacienti na transplantáciu rohovky

DOKTOR WAHID, PARÍŽ  •  24. február 2019


Máme výbornú novinku: vďaka aktivite doktora Wahida, ktorý ešte v roku 2017 emigroval z Afganistanu do Francúzska, sa snáď opäť podarí v Kábule rozbehnúť transplantácie očných rohoviek. Prví štyria čakajúci pacienti sú Safia, Masouda, Mohamad Mahfoz a Najibullah.


Safia

Safia
Safia má 23 rokov a pochádza z Heratu (kvôli možnosti operácie prišla 800 km do Kábulu). Nevidí na ľavé oko kvôli rohovkovej jazve. Safia je slobodná a študuje, jej otec je šofér. Zlepšenie zraku by jej pomohlo pokračovať v škole.
Čakujúci pacient od februára 2019

Masouda

Masouda
20-ročná Masouda má podobný osud ako Safia. Tiež pochádza z Heratu na západe Afganistanu. Rohovková jazva na ľavom oku jej komplikuje štúdium. Masouda je slobodná a rada by pokračovala v štúdiu.
Čakujúci pacient od februára 2019

Mohamad Mahfoz

Mohamad Mahfoz
25-ročný Mohamad trpí rohovkovou slepotou na obe oči a hrozí mu úplná strata zraku. Jeho otec je tiež chorý. Mohamad je slobodný a pracuje v malom rodinnom obchodíku. Bez transplatnácie rohovky nemôže pokračovať v normálnom živote.
Čakujúci pacient od februára 2019

Najibullah

Najibullah
Najubillah má 23 rokov, žije v Kábule. Obe očné rohovky má postihnuté keratoconusom a hrozí mu, že príde o zrak. Najibullah je slobodný a živí sa predajom tovaru na ulici. Jeho otec je nezamestnaný.
Čakujúci pacient od februára 2019