Berkat nám pomáha byť ľuďmi s otvoreným srdcom. Venujte nám pár minút, aby sme sa predstavili: sprievodca projektom
background

Pridajte sa k nám na Facebooku

HOME - BERKAT, občianske združenie
efektívna a adresná pomoc - Afganistan, Maroko, Slovensko
sprievodca projektom
Legenda o Berkate Začalo to Adžamalom Berkat na Slovensku Hlavné ciele a zásady Afganistan Rohovková slepota Komu pomáhame Len jedno oko Ako sme pomohli Ako pomôcť
Chcem pomôcť

Číslo účtu BERKAT POMÁHA:

SK1783300000002000175774

Darovať teraz online - darujme.sk
Výzva na ĽudiaĽuďom   Bábiky na SaShe

Ako sme pomohli Berkatovce v Agouti

Berkatovce v Agouti

Berkatovce sú jednou z najstarších aktivít v marockom Agouti. Od roku 2012 sme každý rok darovali prostriedky miestnym ženám, aby si svoju ovcu v hodnote 500 dirhamov, čo je približne 46 €, mohli kúpiť.

Vedeli ste, že...?

100% vášho daru pomáha

100% vášho daru pomáha

Novinky

Pomoc chudobným ľuďom na Ukrajine

BERKAT  •  8. máj 2017

Pomoc chudobným ľuďom na Ukrajine
Sumou 333 € sme spoločne podporili aktivity kňazov Misijnej spoločnosti svätého Vincenta de Paul na Ukrajine, ktorí pomáhajú chudobným rodinám, polosirotám a ťažko chorým ľuďom v Ukrajinskej provincii.
Popri finančnej pomoci najviac pomôžu trvanlivé potraviny (cukor, ryža, cestoviny, konzervy, olej), obuv, školské a hygienické potreby, prípadne voľnopredajné lieky a zdravotnícky materiál na ošetrenie rán.
Ak by ste mali záujem pomôcť, ozvite sa nám na čísle 0918 679 732.

Pre dokreslenie situácie: doprava materiálnej pomoci na Ukrajinu nie je jednoduchá. Zabezpečujú ju rehoľné sestričky, ktoré majú charitné pečiatky. Spolupracujú so slovenskými kňazmi, zvlášť pri ošetrovaní rán a dekubitov. Previezli aj antidekubitarny matrac, lebo tam zomiera jedná pani na rakovinu a má rany po celom tele. Nemocničnú liečbu, si už nemohla dovoliť... To, čo sa vyzbieralo, sa zatiaľ podarilo vždy previesť bezpečne.