Berkat nám pomáha byť ľuďmi s otvoreným srdcom. Venujte nám pár minút, aby sme sa predstavili: sprievodca projektom
background

Pridajte sa k nám na Facebooku

HOME - BERKAT, občianske združenie
efektívna a adresná pomoc - Afganistan, Maroko, Slovensko
Chcem pomôcť

Číslo účtu BERKAT POMÁHA:

SK1783300000002000175774

Darovať teraz online - darujme.sk Výzva na portály ĽudiaĽuďom

Ako sme pomohli Omamy

Omamy bojujú proti začarovanému kruhy chudoby

Ak sa narodíte do začarovaného kruhu chudoby, veľmi pravdepodobne v ňom zostanete po celý život. Cesta von je možná iba vtedy, ak zasiahneme včas. Omamy sme podporili sumou 1000 € a téme sa budeme ďalej venovať.

Vedeli ste, že...?

100% vášho daru pomáha

100% vášho daru pomáha

sprievodca projektom
Legenda o Berkate Začalo to Adžamalom Berkat na Slovensku Hlavné ciele a zásady Afganistan Rohovková slepota Komu pomáhame Len jedno oko Ako sme pomohli Ako pomôcť
Novinky

545,80 € pomôže cez zbierku ČvO SOS Ukrajina

BERKAT  •  26. apríl 2015
545,80 € pomôže cez zbierku ČvO SOS Ukrajina
Jedným z alarmujúcich dôsledkov vojny na Ukrajine je už takmer jeden milión vnútorných presídlencov, ktorí boli nútení opustiť svoje domovy, predovšetkým z regiónov Donecka a Luhanska, ale aj z Krymu.
Z výťažku festivalu Jeden svet sme podporili sumou 545,80 € verejnú zbierku Človeka v ohrození (ČvO) SOS Ukrajina. Peniaze zo zbierky putujú k ľuďom v núdzi, vďaka spolupráci s lokálnou organizáciou Vostok SOS im pomáhajú prežiť vojnu.

Aktivity Človeka v ohrození na Ukrajine spomínal počas festivalovej diskusie fotograf Michal Burza. Michal po návrate koncom minulého roka povedal: „Spoločnosť sa dá hodnotiť podľa toho, ako sa dokáže postarať o tých, čo si nemôžu pomôcť sami a nedokážu sa o seba postarať."
Pozrite si: beseda s Michalom Burzom na Jednom svete

ČvO: počet ľudí bez domova dramaticky rastie

My na Slovensku im pomôcť môžeme aspoň prostredníctvom finančnej podpory na prácu ukrajinských dobrovoľníkov. Tí zachraňujú životy a zdravie. Potrebujú tiež nakúpiť pohonné hmoty, palivo, zdravotnícky materiál, jedlo pre postihnutých a iné potreby. Na Ukrajinu tiež pôjde slovenský dobrovoľník organizácie Človek v ohrození.

Pozrite si: fotky Michala Burzu, vrátane Majdanu