Adžamal a transplantácie očných rohoviek v Afganistane? Takto BERKAT pred rokmi začal: sprievodca projektom
background

Pridajte sa k nám na Facebooku

HOME - BERKAT, občianske združenie
efektívna a adresná pomoc - Afganistan, Maroko, Slovensko
Chcem pomôcť

Pomoc ľuďom Ukrajiny:
100% vášho daru pomože!

Číslo účtu Berkat pomáha:

SK17 8330 0000 0020 0017 5774

Výzva na Donio.sk

Ako sme pomohli Generátory - elektrocentrály na Ukrajinu

Na Ukrajinu sme dodali minulý rok 31 generátorov

Bombardovanie kľúčových energetických bodov ruskými vojskami spôsobilo na Ukrajine nedostatok elektrickej energie, dôsledkom čoho sú plánované aj neplánované výpadky v sieti. A tak ani v oblastiach, kde boje síce neprebiehajú, ľudia nemôžu žiť ako-tak normálny život. Viac ako problematické je fungovanie nemocníc, škôl ale aj bežných domácností. Preto pomáhame výkonnými generátormi - elektrocentrálami škole, detskému domovu a takisto aj viacerým jednotkám vojakov, ktorí bojujú aj za našu slobodu.

sprievodca projektom
Legenda o Berkate Začalo to Adžamalom Berkat na Slovensku Hlavné ciele a zásady Afganistan Rohovková slepota Komu pomáhame Len jedno oko Ako sme pomohli Ako pomôcť
Novinky

545,80 € pomôže cez zbierku ČvO SOS Ukrajina

BERKAT  •  26. apríl 2015
545,80 € pomôže cez zbierku ČvO SOS Ukrajina
Jedným z alarmujúcich dôsledkov vojny na Ukrajine je už takmer jeden milión vnútorných presídlencov, ktorí boli nútení opustiť svoje domovy, predovšetkým z regiónov Donecka a Luhanska, ale aj z Krymu.
Z výťažku festivalu Jeden svet sme podporili sumou 545,80 € verejnú zbierku Človeka v ohrození (ČvO) SOS Ukrajina. Peniaze zo zbierky putujú k ľuďom v núdzi, vďaka spolupráci s lokálnou organizáciou Vostok SOS im pomáhajú prežiť vojnu.

Aktivity Človeka v ohrození na Ukrajine spomínal počas festivalovej diskusie fotograf Michal Burza. Michal po návrate koncom minulého roka povedal: „Spoločnosť sa dá hodnotiť podľa toho, ako sa dokáže postarať o tých, čo si nemôžu pomôcť sami a nedokážu sa o seba postarať."
Pozrite si: beseda s Michalom Burzom na Jednom svete

ČvO: počet ľudí bez domova dramaticky rastie

My na Slovensku im pomôcť môžeme aspoň prostredníctvom finančnej podpory na prácu ukrajinských dobrovoľníkov. Tí zachraňujú životy a zdravie. Potrebujú tiež nakúpiť pohonné hmoty, palivo, zdravotnícky materiál, jedlo pre postihnutých a iné potreby. Na Ukrajinu tiež pôjde slovenský dobrovoľník organizácie Človek v ohrození.

Pozrite si: fotky Michala Burzu, vrátane Majdanu