Adžamal a transplantácie očných rohoviek v Afganistane? Takto BERKAT pred rokmi začal: sprievodca projektom
background

Pridajte sa k nám na Facebooku

HOME - BERKAT, občianske združenie
efektívna a adresná pomoc - Afganistan, Maroko, Slovensko
Chcem pomôcť

Číslo účtu BERKAT POMÁHA:

SK1783300000002000175774

Darovať teraz online - darujme.sk Výzva na portály ĽudiaĽuďom

Ako sme pomohli Omamy

Omamy bojujú proti začarovanému kruhy chudoby

Ak sa narodíte do začarovaného kruhu chudoby, veľmi pravdepodobne v ňom zostanete po celý život. Cesta von je možná iba vtedy, ak zasiahneme včas. Omamy sme podporili sumou 1000 € a téme sa budeme ďalej venovať.

Vedeli ste, že...?

100% vášho daru pomáha

100% vášho daru pomáha

sprievodca projektom
Legenda o Berkate Začalo to Adžamalom Berkat na Slovensku Hlavné ciele a zásady Afganistan Rohovková slepota Komu pomáhame Len jedno oko Ako sme pomohli Ako pomôcť
Novinky

Vojna na Donbase pokračuje – pomôžme!

BERKAT  •  7. december 2020

Vojna na Donbase pokračuje – pomôžme!
Vojnový konflikt u našich východných susedov pandémia nezastavila. Podporujeme iniciatívu o.z. Chudobní a deti Ukrajina, ktorej cieľom je pomôcť Misíjnemu centru Archa na Donbase, ktoré leží priamo v bojovej zóne 7 km od frontu.

„Každé vaše euro sme premenili na pomoc tým najbiednejším!“
Vojna na Donbase pokračuje – pomôžme!
Minulý rok sa o.z. Chudobní a deti podarila skvelá vec: vyzbierali 4 tony potravín, ďalšiu materiálnu pomoc a 11 500 € pre ľudí na Západnej Ukrajine a na Donbase. Prečítajte si o ich doterajšej pomoci.

„Sústredime sa len na veci nevyhnutné k životu“
Vojna na Donbase pokračuje – pomôžme!
Laickí misionári sú už tretím rokom správcami Misijného centra Archa, ktoré sa nachádza 7 km od frontu. Starajú sa tam o chudobné deti, o ktoré sa nemôžu starať rodičia sami v dôsledku vojny alebo ťažkej životnej situácie. Veľa rodičov a starších súrodencov po vypuknutí vojny odišlo za prácou do bezpečnej časti krajiny a doma zostali menšie deti so starými rodičmi. Toho času žije v Arche 8 detí, cez víkendy 20 až 30 a v lete až 200 detí. Navyše sa sa materiálne aj duchovne starajú o starých, chorých a opustených ľudí v okolí, ktorým zabezpečujú teplé jedlo a pitnú vodu.
Pýtali sme sa, či pomôžu aj detské hračky, ktoré nám niekto ponúkol a realita je takáto: „To nebudeme zbierať a prevážať, pretože to ľudí nenasýti ani nezohreje. Sústredime sa len na veci nevyhnutné k životu.“

Pomôžme!
Pokiaľ mate tú možnosť, tak pomôžte vašim darom v ľubovoľnej výške na číslo účtu SK1783300000002000175774 alebo tu a teraz cez portál Darujme.sk (s poznámkou Donbas). Všetky dary v plnej výške postúpime občianskemu združeniu Chudobní a deti Ukrajina, ktoré pomoc priamo na Donbase zrealizuje.

Finančné prostriedky budú použité na celoročnú mesačnú mzdu pre kuchárku Misijného centra Archa, na stravu pre deti počas celého roka a aj na letné tábory v roku 2021, na lieky, na pohonné hmoty a brikety na kúrenie.


Číslo účtu: SK1783300000002000175774

Dar tu a teraz cez portál Darujme.sk