Berkat nám pomáha byť ľuďmi s otvoreným srdcom. Venujte nám pár minút, aby sme sa predstavili: sprievodca projektom
background

Pridajte sa k nám na Facebooku

HOME - BERKAT, občianske združenie
efektívna a adresná pomoc - Afganistan, Maroko, Slovensko
Chcem pomôcť

Číslo účtu BERKAT POMÁHA:

SK1783300000002000175774

Darovať teraz online - darujme.sk Výzva na portály ĽudiaĽuďom

Ako sme pomohli Berkatovce v Agouti

Výborná správa: škola v Khode má zavedenú elektrinu

Vďaka našej spoločnej dlhodobej podpore má „nejaká“ škola uprostred pohoria Atlas 4000 kilometrov ďaleko od minulého roka zrekonštruované toalety a najnovšie aj zavedenú elektrinu.

Vedeli ste, že...?

100% vášho daru pomáha

100% vášho daru pomáha

sprievodca projektom
Legenda o Berkate Začalo to Adžamalom Berkat na Slovensku Hlavné ciele a zásady Afganistan Rohovková slepota Komu pomáhame Len jedno oko Ako sme pomohli Ako pomôcť
Novinky

Príbeh 11-ročnej Shabany z Afganistanu

KHALIDA HAFIZI, AFGANISTAN  •  19. august 2018

Príbeh 11-ročnej Shabany z Afganistanu
Shabana má 11 rokov a je členkou Arghawanskej detskej skupiny. Jej rodina je veľmi chudobná a preto nemohla Shabana dlhú dobu chodiť do školy. Do školy chodila len dva roky, učenie ju veľmi bavilo a keby mohla v škole pokračovať, chodila by teraz už do piatej triedy.
Pani Khalida, koordinátorka ženských svojpomocných skupín a naša spolupracovníčka, raz navštívila práve detskú skupinu, ktorej členkou je aj Shabana. Bavila sa s ňou o jej budúcnosti a dôležitosti školskej dochádzky. Shabana však bola zúfalá, pretože vedela, že rodina jej nedovolí ísť späť do školy.
Khalida jej sľúbila uhradiť základné školské náklady ako zošity, pero, oblečenie a tiež, že dostane školský baťoh poslaný z Česka Berkatom. Všetci učitelia sa rozhodli, že zájdu do domu Shabaninej rodiny a porozprávajú sa s nimi o budúcnosti a o tom, prečo je dôležité, aby Shabana chodila do školy. Avšak rodina neprejavila žiadny záujem, aby sa do školy vrátila. Učitelia to ale nevzdali, pokračovali v návštevách, až rodinu presvedčili.
Dnes Shabana navštevuje tretiu triedu v škole Fatimy Zahry a je veľmi šťastná, že ju všetci učitelia podporujú a presvedčili jej rodinu, aby zmenila svoj názor. Hovorí, že chce pokračovať vo vzdelaní a pomôcť deťom, ktorých rodiny im nedovoľujú chodiť do školy. "Ďakujem, nikdy na túto pomoc nezabudnem a stále budem vďačná svojim učiteľom, Khalide a českej organizácii Berkat."


Ako sme pomohli Shabane a ďalším deťom?


Podporiť tu a teraz pomoc v Afganistane cez darujme.sk
Naše projekty sú len jedny z mnohých, ciele pomoci môžu byť rôzne. Určite nie sme jediní, ktorí sa snažia pomáhať a uchádzajú sa o váš dar. Môžeme vám však sľúbiť, že vždy konáme podľa nášho najlepšieho vedomia. Zároveň garantujeme, že celá suma vášho daru ide na deklarovaný účel. A vďaka tomu, že naša pomoc je vždy konkrétna, každé euro pomôže!
100% vášho daru pomáha!