Adžamal a transplantácie očných rohoviek v Afganistane? Takto BERKAT pred rokmi začal: sprievodca projektom
background

Pridajte sa k nám na Facebooku

HOME - BERKAT, občianske združenie
efektívna a adresná pomoc - Afganistan, Maroko, Slovensko
Chcem pomôcť

Pomoc ľuďom Ukrajiny:
100% vášho daru pomože!

Číslo účtu Berkat pomáha:

SK17 8330 0000 0020 0017 5774

Výzva na Donio.sk

Ako sme pomohli Generátory - elektrocentrály na Ukrajinu

Na Ukrajinu sme dodali minulý rok 31 generátorov

Bombardovanie kľúčových energetických bodov ruskými vojskami spôsobilo na Ukrajine nedostatok elektrickej energie, dôsledkom čoho sú plánované aj neplánované výpadky v sieti. A tak ani v oblastiach, kde boje síce neprebiehajú, ľudia nemôžu žiť ako-tak normálny život. Viac ako problematické je fungovanie nemocníc, škôl ale aj bežných domácností. Preto pomáhame výkonnými generátormi - elektrocentrálami škole, detskému domovu a takisto aj viacerým jednotkám vojakov, ktorí bojujú aj za našu slobodu.

sprievodca projektom
Legenda o Berkate Začalo to Adžamalom Berkat na Slovensku Hlavné ciele a zásady Afganistan Rohovková slepota Komu pomáhame Len jedno oko Ako sme pomohli Ako pomôcť
Novinky

Záznam diskusie Šimečka & Fila & November '89

JEDEN SVET V PRIEVIDZI  •  8. október 2016

Diskusia so Šimečkom a Filom - video a mp3
Blíži sa výročie Novembra '89 a tak ako predkrm k tohtoročnému programu (zatiaľ pripravujeme), zverejňujeme záznam z minulého roka "Za slobodu treba bojovať!": diskusia s Martinom M. Šimečkom a Lukášom Filom.

Martin M. Šimečka ako syn disidenta nemohol pred rokom 1989 študovať, vyučil sa na učilišti. Publikovať začal v samidzatoch. Po Nežnej revolúcii pôsobil ako šéfredaktor týždenníka Domino Fórum, denníka Sme a českého týždenníka Respekt, kde dodnes pôsobí ako editor. Vo voľnom čase sa venuje behu.
Lukáš Fila sedem rokov pôsobil ako zástupca šéfredaktora v denníku Sme. Po vstupe investičnej skupiny Penta do vlastníckej štruktúry vydavateľstva Petit Press, z redakcie Sme odišiel a spoluzakladal Denník N. Hrá na basovú gitaru v bratislavskej skupine Korben Dallas.

Pozrite si diskusiu na YouTube: časť 1 | časť 2
Stiahnite si audio z diskusie: mp3 (145 MB)