Berkat nám pomáha byť ľuďmi s otvoreným srdcom. Venujte nám pár minút, aby sme sa predstavili: sprievodca projektom
background

Pridajte sa k nám na Facebooku

HOME - BERKAT, občianske združenie
efektívna a adresná pomoc - Afganistan, Maroko, Slovensko
Chcem pomôcť

Číslo účtu BERKAT POMÁHA:

SK1783300000002000175774

Darovať teraz online - darujme.sk Výzva na portály ĽudiaĽuďom

Ako sme pomohli Berkatovce v Agouti

Výborná správa: škola v Khode má zavedenú elektrinu

Vďaka našej spoločnej dlhodobej podpore má „nejaká“ škola uprostred pohoria Atlas 4000 kilometrov ďaleko od minulého roka zrekonštruované toalety a najnovšie aj zavedenú elektrinu.

Vedeli ste, že...?

100% vášho daru pomáha

100% vášho daru pomáha

sprievodca projektom
Legenda o Berkate Začalo to Adžamalom Berkat na Slovensku Hlavné ciele a zásady Afganistan Rohovková slepota Komu pomáhame Len jedno oko Ako sme pomohli Ako pomôcť
Novinky

Prvá časť materiálnej pomoci utečencom

BERKAT  •  8. október 2015

Vďaka organizácii Magna Deti v núdzi sme minulý týždeň poslali časť vyzbieranej materiálnej pomoci do utečeneckého tábora v Chorvátsku. Jedná sa o spacáky a deky, vysvetlenie kontextu nájdete nižšie v komunikácii s Magnou.
Čo najzmysluplnejšie využitie kočíka, kozmetiky, uterákov a oblečenia by sa malo podariť v najbližších dňoch pre migrantov, ktorí dlhodobo zostávajú na Slovensku.

Prvá časť materiálnej pomoci utečencom
"Spacaky a deky berieme, je tam naozaj velka zima. Ospravedlnujem sa, ze neberieme vsetko ale snazime sa byt efektivni a neposielat tam veci, ktore sa nevyuziju.
My sme v bode, kam utecenci pridu po dlhej ceste peso ale z hranice sa ich vacsinou snazia dostat autobusmi, takze nechcu so sebou nic nosit i ked mozno by aj chceli ale je tam strasne vela ludi, tlacenica, rodiny sa snazia drzat pokope.
Kocik aj ked je zlozeny je tazko manipulovatelny a v autobuse zabera miesto. Uteraky mame uz nejake v sklade, snazime sa ich poslat do terenu ale zatial sa nam to nepodarilo. Kozmetika - pokial to naozaj nie su cestovne balenia, tak ich momentalne budeme musiet odmietnut. V tomto momente sme naozaj v bode, kadial ludia prechadzaju, raz to pouziju a idu dalej..."

Prvá časť materiálnej pomoci utečencom

Ako pomáha MAGNA utečencom?
Máme tímy zdravotníkov na chorvátsko/srbských hraniciach, ktoré pre deti s rodinami na úteku pred vojnou zabezpečujú zdravotnú a materiálnu pomoc. Pôsobime v oficiálnom tábore pre utečencov chorvatskej vlády Opatovac, kde sme oficiálnym poskytovateľom zdravotníckej pomoci. Tábor má kapacitu 4 000 ľudí a slúži ako tranzitné centrum pre deti a ich rodiny na ceste do iných štátov EU. Mobilné MAGNA tímy takisto pôsobia na hraničnom priechode Bapska a Tovarnik. Okrem zdravotnej pomoci, distribujeme deky, hygienické potreby a poskytujeme psychosociálnu pomoc.
Fotografie z utečeneckého tábora Opatovac
Svedectvo z hranice