Adžamal a transplantácie očných rohoviek v Afganistane? Takto BERKAT pred rokmi začal: sprievodca projektom
background

Pridajte sa k nám na Facebooku

HOME - BERKAT, občianske združenie
efektívna a adresná pomoc - Afganistan, Maroko, Slovensko
Chcem pomôcť

Pomoc ľuďom Ukrajiny:
100% vášho daru pomože!

Číslo účtu Berkat pomáha:

SK17 8330 0000 0020 0017 5774

Výzva na Donio.sk

Ako sme pomohli Generátory - elektrocentrály na Ukrajinu

Na Ukrajinu sme dodali minulý rok 31 generátorov

Bombardovanie kľúčových energetických bodov ruskými vojskami spôsobilo na Ukrajine nedostatok elektrickej energie, dôsledkom čoho sú plánované aj neplánované výpadky v sieti. A tak ani v oblastiach, kde boje síce neprebiehajú, ľudia nemôžu žiť ako-tak normálny život. Viac ako problematické je fungovanie nemocníc, škôl ale aj bežných domácností. Preto pomáhame výkonnými generátormi - elektrocentrálami škole, detskému domovu a takisto aj viacerým jednotkám vojakov, ktorí bojujú aj za našu slobodu.

sprievodca projektom
Legenda o Berkate Začalo to Adžamalom Berkat na Slovensku Hlavné ciele a zásady Afganistan Rohovková slepota Komu pomáhame Len jedno oko Ako sme pomohli Ako pomôcť
Novinky

864,10 € pomôže cez zbierku ČvT SOS Sýria

BERKAT  •  26. apríl 2015
864,10 € pomôže cez zbierku ČvT SOS Sýria
Ozbrojený konflikt v Sýrii trvá už piaty rok a spolu s ním sa každý deň prehlbuje najväčšia humanitárna kríza súčasnosti. Humanitárnu pomoc akútne potrebuje viac než 12,2 milióna Sýrčanov, z toho 4,8 milióna ľudí žije v oblastiach, kam sa pomoc dostáva len veľmi ťažko alebo vôbec.

ČvT: Sýria, najväčšia humanitárna kríza súčasnosti

Z výťažku festivalu Jeden svet sme podporili sumou 864,10 € verejnú zbierku Člověka v tísni (ČvT) SOS Sýria. Člověk v tísni od jesene 2012 priamo pomohol 1,4 miliónu ľudí v Sýrii, len potravinovú pomoc poskytuje každý mesiac pre 125 000 ľudí.

ČvT: Sýrsky konflikt trvá štyri roky

Situácia v Sýrii bola počas festivalu Jeden svet v Prievidzi zachytená cez snímky Chicagogirl a najmä Zápisky z temnoty. Aleppo, kde sa objavili práve pracovníci organizácie Člověk v tísni.
Najväčšie sýrske mesto denne sužujú boje medzi režimom Bašára al-Asada a opozičnými skupinami. Jedným z hlavných cieľov pravidelných bombových útokov sa stali civilisti. Protagonisti filmu, ktorí sa pred tromi rokmi zúčastnili nenásilných demonštrácií proti režimu, si pod ťarchou každodenného utrpenia vybrali rôzne role. Film bývalého pracovníka humanitárnej organizácie, ktorý sa do Sýrie vracia ako dokumentarista, ukazuje v tej nejsurovejšej podobe opozičných bojovníkov, členov islamistických hnutí, detských vojakov, lekárov i humanitárnych pracovníkov. Tí všetci dúfajú, že vojna raz skončí a oni sa budú môcť vrátiť do civilného života.

Prečítajte si aj: Aleppo je zoufalé a zrazené